Prispevki
Zimzelenčki na Banjški planoti in Laščku
Precej odmaknjena in nepoznana za nas je bila do nedavna Banjška planota z najvišjim vrhom Lašček zahodno od Čepovanskega dola. To je okoli 100 km2 obsežna apneniška planota, ki se na zahodu in severu s strmimi pobočji spušča proti dolinama Soče in Idrijce. Tam prevladujejo kredni in jurski apnenci ter
Sončki obiskali Slovenski planinski muzej
Po dveh mesecih, smo se 7. septembra Sončki ponovno zbrali pred OŠ Ivana Cankarja, vsi veseli, da se spet vidimo. Nič kaj všeč nam ni bilo vreme, popolnoma neprimerno za vzpon na Veliki vrh nad Kofcami. Težki deževni oblaki so pritiskali k tlom in med vožnjo proti Ljubljani smo se
Zimzelenčki na dvodnevnem pohodu preko Mozirskih planin in Travnika v Ljubno (23. 24. avgust)
V ponedeljek zjutraj, bil je lep, a ne prevroč dan, smo se zapeljali do parkirišča na Golteh in si najprej ogledali zanimiv Alpski vrt, ki je sicer zdaj bolj reven, kar se cvetja tiče, vendar so nas urejenost in krasni razgledi po Savinjski dolini tja do Kuma še kako navdušili.
»Povžarji« nadaljevali pot po Slovenski planinski transverzali
Pohodna skupina »Povžarji«, ki deluje v okviru Planinskega društva Vrhnika je letos nadaljevala pohod po Slovenski planinski poti in ga tudi uspešno zaključila. V četrtek 21. julija je na pot krenilo rekordno število pohodnikov in to kar 18. Pot smo pričeli pri Škocjanskih jamah, nadaljevali preko Artviž in se v
Lintverni na Špik in čez Kriško steno
Letni pohod smo začeli na 3. serpentini vršiške ceste v smeri proti koči v Krnici. Iz Krnice smo se po znameniti in razgibani Gruntovski smeri povzpeli na Špik, kjer so se v prelepem vremenu ponudili čudoviti razgledi po Julijskih Alpah. Na Špiku smo opravili krst novega kandidata – Špika ter

46. PLANINSKI TABOR V PODPECI
Letos je potekal že 46. Planinski tabor v organizaciji Mladinskega odseka Planinskega društva Vrhnika. 75 mladih planincev ter vodnikov in spremljevalcev nas je od 1.8. do 10.8.2010 preživelo nepozabne počitnice v Podpeci. Dežela kralja Matjaža je postala naš drugi dom. Zbujali smo se v jutranjih meglicah in zajtrkovali ob rezgetanju
