Roman Novak prejel Zlato cankarjevo plaketo

Letošnja slavnostna akademija občine Vrhnika, na kateri podelijo Cankarjeve plakete, je bila prav posebna za Planinsko društvo Vrhnika. Najvišje priznanje – zlato plaketo je prejel

Veseli triglavci

Veseli triglavci na Javorniku

V soboto, 18. decembra, smo se Veseli Triglavci odpravili na Javornik (1240 m). Gora se nahaja JV od Črnega Vrha, ki je bil tudi naše

Lintverni

Lintverni v Prekmurju

Po daljšem premoru, kateremu je v največji meri botrovala epidemija, smo se Lintverni odpravili v Prekmurje. Po 2 urni vožnji smo prispeli v vasico Globoka,

Desetega marca se je obetal lep, sončen torek in Zimzeleni smo se odpeljali skozi Medvode ter od tam dalje do Topola. Iz avtobusa smo izstopili malo pod vasjo, na ovinku in se po cesti odpravili do Brezovice pri Medvodah, od tam pa se povzpeli na 808 m visok vrh s cerkvico sv. Jakoba. Po kratkem postanku za ogled narave in okolice ter okrepčilo smo se po strmini spustili na cesto, ki pelje proti Tehovcu, kjer smo si ogledali cerkvico Sv. Florjana. Od tu dalje je pot vodila le še navzdol do vasi Studenčice ter naprej po gozdni poti v Presko pri Medvodah, kjer nas je z avtobusom pričakal šofer Miha. Med vožnjo proti domu smo se še enkrat ustavili, da smo nazdravili naši jubilantki Francki. Ob prijetnem klepetu in polni lepih vtisov se je naš povratek na Vrhniko kar hitro zaključil.

To je bil naš zadnji pohod, zaradi epidemije korona virusa so vsi načrtovani pohodi odpovedani. Težko bomo čakali čas, da se bomo spet lahko podali na pot in se družili.

Jana in Janez Kenk

Fotografije: Željko Jadanić in Sonja Zalar Bizjak