Roman Novak prejel Zlato cankarjevo plaketo

Letošnja slavnostna akademija občine Vrhnika, na kateri podelijo Cankarjeve plakete, je bila prav posebna za Planinsko društvo Vrhnika. Najvišje priznanje – zlato plaketo je prejel

Veseli triglavci

Veseli triglavci na Javorniku

V soboto, 18. decembra, smo se Veseli Triglavci odpravili na Javornik (1240 m). Gora se nahaja JV od Črnega Vrha, ki je bil tudi naše

Lintverni

Lintverni v Prekmurju

Po daljšem premoru, kateremu je v največji meri botrovala epidemija, smo se Lintverni odpravili v Prekmurje. Po 2 urni vožnji smo prispeli v vasico Globoka,

Tudi Zimzeleni po okoliških gričih

Korona nas je prisilno zadržala kot skupino doma, a zdaj smo si dali duška, da smo si povedali vse tisto, česar si nismo mogli kar tri mesece.

Zbralo se nas je 24 in se odpravilo proti Dolgim njivam, kjer smo obudili spomin na bruhalnik, ki je še pred kakimi dvajsetimi leti ob večjih nalivih bruhal vodo in izvrgel tudi kako človeško ribico.

Preko tankovske smo se povzpeli na Storžev grič, iskali nepoznane cvetice med obilico travniških rož in se po mehki široki kolovozni poti sprehodili do Staj – zajetja, ki je nekoč napajalo vrhniški vodovod. Ker smo slišali pokanje, smo ugotovili, da imajo lovci svoje vaje v kamnolomu, ki je nekoč zalagal graditelje z gradbenim materialom.

Prečkali smo potoček in se pod Blatnim dolom  vračali proti tankovski cesti proti Dolgim njivam.

Kljub soparnemu dnevu smo uživali in obnovili marsikatero ime rožice. Ugotovili pa smo, da so tudi poti okoli Vrhnike zanimive in nekatere prav nič znane.

Zapisala: E. Brelih

Slike: Željko Jadanić