Planinsko Društvo Vrhnika

Prispevki

Sončki od Vrzdenca do Sinje Gorice

Prvi pohod Sončkov v letošnjem letu ni bil namenjen le hoji, temveč tudi zaključku leta 2010. Temu primerna je bila tudi izbira naše poti, manj hoje, več klepeta. Tudi slabše vreme nam ni pokvarilo dobrega razpoloženja. Na Vrzdencu smo odslovili avtobus in se po gozdnih poteh napotili proti kmetiji Činžar.

Več >>

Mladi smo se povzpeli na Sveto Goro

 V soboto, 11. 12. 2010 smo se mladi planinci še zadnjič v tem letu odpravili na izlet. Polni energije in željni novih spoznanj, smo se z avtobusom odpeljali proti Primorski. Iz Vrhnike  VEČ

Več >>

Golaki

Zimski čas, prazniki na soboto in nedeljo, zato smo se odločili, da porabimo še zadnje dneve letošnjega dopusta za zadnje uživanje v hribih. Tokrat smo se Edi, Damjana, Martin in jaz odločili, da opravimo lažjo turo v sredogorju. Za cilj smo si izbrali Golake ( Veliki, Srednji, Mali), da ji

Več >>

Sončki na Kraškem robu

Z Vrhnike proti Logatcu je moral Boris, voznik našega avtobusa, že vklopiti brisalce – pa ne za dolgo. Deževati je kmalu nehalo, nad Črnim Kalom pa nas kljub temu ni pričakal lep sončen dan – lahko bi bilo tudi slabše. Za naš pohod smo si izbrali Kraški rob. Kraški rob

Več >>

Nočni pohod na Planino

Lintverni smo tradicionalni prednovoletni nočni pohod na Planino izvedli v več smereh in sicer prva skupina je krenila od Mediča, čez Kepe, Strmico in Jelovec ter mimo bukve. Druga skupina se je podala po klasični smeri od Štirne, nekaj Lintvernov pa se je, zaradi zdravstvenih razlogov, na Planino pripeljalo. V

Več >>
Zimzeleni

Zimzelenčki na Sabotinu

Končno en lep sončen, a hladen zimski dan! Načrtovani pohod je bil sicer v neznano, a ker smo se že naveličali bližnjih hribov, je bila dilema toliko večja. Seveda! Sabotin bo primeren, saj so tam vplivi sredozemskega podnebja kar močni. O snegu ni bilo sledu, sem preverila že v soboto.

Več >>