Prispevki
Sončki na Sv. Trojici ali Lonici
Odkar je cerkev Sv. Trojice na Lonici obnovljena, je ta vrh nad dolino reke Pivke lahko prepoznaven. Od Javornikov dovolj oddaljen je s svojim travnatim vrhom vabljiv razglednik. Zato smo se Sončki zlahka odločili za vzpon na Sv. Trojico in glede na sredino januarja pri načrtovanju pričakovali snežne razmere. 18.
Veseli triglavci na Uršlji gori
Na prvi pohod v letu 2011 smo se planinci Planinskega društva Vrhnika planinska skupina Veseli Triglavci odpravili na Uršljo goro (1699 m). Uršlja gora, 1699 m, staro ime Plešivec je najvzhodnejši vrh v Karavankah. Ime Plešivec je gora dobila po travnatem vrhu, ki je z juga videti, kot bi bil plešast. Ime
Drobtinicam na pot
Pred seboj imate drobno knjižico z naslovom Zimzelene drobtinice. Zakaj tak naslov? Pohodniška skupina Zimzelenčki pri DU Vrhnika in PD Vrhnika se druži že 6 let dvakrat na mesec ne glede na vreme. Ker sta društvi letos praznovali častitljive obletnice, smo se s knjižico praznovanju pridružili tudi mi – Zimzelenčki.
Na deževni torek v jamo Vilenica
Zimzelenčki smo nestrpno čakali na drugi torek v januarju, ko se bomo spet srečali na pohodu, a se je vreme tako skisalo in obilno deževje je pripomoglo, da smo se odpravili spet v podzemlje. Tokrat je bila na vrsti jama na Sežanskem Krasu s pravljičnim imenom Vilenica. Ko so ljudje
Lintverni ponovno v Dražgošah
Lintverni smo se ponovno udeležili tradicionalne prireditve Po poteh partizanske Jelovice. Za razliko od lanskega leta, ko smo uživali v prekrasnem zimskem dnevu, pa je pohod tokrat spremljalo oblačno in megleno vreme. Na nočni pohod s Pasje ravni se je podal Marč. Bankir, B’čar, Cvele, Cvičkar, Duno, Grintovec, Ligojnc, Padalc,
Mladi vabimo z vlakom v Divaško jamo, 15.1.2011
Na prvi izlet v letošnjem letu se bo Mladinski odsek podal z vlakom. Ogledali si bomo Divaško jamo in njeno okolico. KLIK NA PRIJAVNICO!
