Warning: Declaration of ElementorPro\Modules\Payments\Classes\Payment_Button::render_button($tag = 'a') should be compatible with Elementor\Widget_Button::render_button(Elementor\Widget_Base $instance = NULL) in /home/ampy01/domains/pd-vrhnika.si/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/payments/classes/payment-button.php on line 15

Veseli triglavci

Veseli Triglavci na Debeli peči

Čudovita sobota (18. 6. 2022). Zares lepa in odlična izbira dneva za pohod Veselih Triglavcev. Ob zgodnji jutranji uri smo se odpeljali do Pokljuke, v

Avgusta društvena pisarna zaprta

Tudi v pisarni društva si bomo privoščili poletni oddih, zato bo v avgustu društvena pisarna zaprta. Za kakršne koli informacije smo vam na voljo po

Barjani

Barjani na Šebreljski planoti

Zadnji pohod Barjanov pred poletnimi počitnicami je bil na Šebrelje, Vrhovec in Idrijske Krnice. Od tu je doma tudi naš pohodnik Janko, ki je organiziral

Pohod Zimzelenov na Galetovec

Zadnji torek v juniju smo se Zimzeleni, kljub vročinskemu valu, odločili za pohod na Galetovec, razgledni vrh nad Bohinjsko Belo.
Na vstopni postaji nas je bilo malo manj kot po navadi zaradi dopustov. Zapeljali smo se proti Gorenjski vedoč, da se tam lažje zadiha. Prva postaja je bila Zatrnik, kjer je dobra kavica, ki jo je častil šofer Miha, padla na plodna tla.
Napotili smo se proti Belski planini. To je lepa planina s prostranimi pašniki in obdana z bogatimi smrekovimi gozdovi.
Naša vodička Elica nas je med potjo poučila o raznih cvetlicah, ki ji ni malo. Nekatere so že odcvetele, druge pa so še zaspano kukale izpod podrastja. Ja, lepo je slišati o teh planinskih lepoticah, pa čeprav večkrat. Opazili smo tudi lapuh z velikimi listi, ki nas bi, seveda če bi bila potreba, varoval pred soncem in dežjem. Tako smo po mehki gozdni in senčni poti prispeli na Galetovec. To je vrh na Pokljuki s 1265 m, od koder je lep razgled na Karavanke, Jelovico, Ratitovec in del Bohinjskih gora. No, tukaj smo si privoščili počitek in se podprli z malico iz nahrbtnika ter se nadihali svežine gora. Vrnitev nazaj je bila zelo sproščena, saj smo si »napolnili baterije«, se odklopili od vsakdanjih obveznosti in tako bomo lažje zajadrali v počitniške dni.

Besedilo: Nežka Vihtelič
Slike: Željko J.