Tradicionalni januarski pohod Veselih triglavcev na Vrh Sv. Treh Kraljev je bil ponovno uspešno izveden. Na mrzlo sobotno jutro smo se najprej povzpeli po sneženi in delno ledeni poti na Planino nad Vrhniko (733m) ter nadaljevali mimo bivše brunarice na Ulovki in Miznega dola, kjer nas je na hitro pogostil naš pohodnik Miro. Po kratkem postanku smo z lahkoto nadaljevali naš korak proti Češmelju. Tu sta nas kot vsako leto do sedaj z veseljem pričakala Metka in Jelko Orel in poskrbela, da smo naše želodčke okrepčali z odlično toplo malico, sladkimi dobrotami in pijačo. Prijetno druženje je prehitro minilo, ker pa naša pot še ni bila končana smo se morali podvizati dalje. Po dobri uri smo prispeli na cilj, do koče na vrhu Sv. Treh Kraljev. Vsi skupaj smo si nato na toplem v koči privoščili daljši počitek, ob igranju žive glasbe pa nam vsekakor ni bilo dolgčas. Hvala organizatorju Srečku, Metki in Jelku za vsakoletno gostoljubje in dobrote izpod njunih prstov in kuhalnice, Miru za vmesno pogostitev ter Maretu in njegovemu sinu.
Besedilo in fotografije: Veseli triglavci


