Planinsko Društvo Vrhnika

Aktualno

Veseli triglavci po Logaški pešpoti

Pa smo zopet skupaj. Čili, zdravi in veseli, ker se lahko zopet družimo v večjem številu in raziskujemo stezice po tej lepi naši…

Na hitro je padla odločitev, kdaj, kam in kako. Idej, kam bi nas tokrat pot vodila, ni bilo malo, a smo se odločili, da bomo ostali blizu in raziskali domače okolje. Zato smo se Veseli triglavci v soboto zbrali pred »štirno« na Vrhniki in jo peš mahnili po stari logaški poti, po levi strani hriba Raskovec. Ogledali smo si Logaško jamo, ki je bila odkrita leta 1962 in ima 30 m globoko vhodno brezno, pod katerim je skoraj vodoraven rov. Ogled je v zadnjem času možen samo ob spremstvu jamarjev. Po gozdni poti smo prispeli do Logatca, kjer smo si privoščili daljši počitek s toplo malico in poklepetali. Za pogovor nam vsekakor ni zmanjkalo tem. Počasi je nastopil čas za povratek proti domu. Delno po makadamski poti in delno po gozdu, smo se mimo Strmice spustili proti Vrhniki. Zahvaljujemo se organizatorjema, Srečku in Jožetu ter vsem udeležencem pohoda. Posebno zahvalo pa namenjamo Pavletu, Marti, Refiku in Miri, za prijetno gostoljubje, odlično pripravljeno malico in sladke dobrote. Tone, vam pa hvala za popestritev našega počitka z igranjem na harmoniko, ob kateri smo se lahko zavrteli in seveda tudi zapeli.

Besedilo: Branka Gutnik

Fotografije: Branka Gutnik

http://mesec.org/foto_pdvrhnika/thumbnails.php?album=1184

Delite

Facebook
Twitter
LinkedIn