Mladinski odsek

Mladinski odsek na Boču

Ob 8:00 smo se odpravili izpred šole. Vozili smo se se uro in pol. Po izstopu iz avtobusa smo se odpravili proti začetku poti. Za

Vandrovke

VANDROVKE OD BELVEDERJA DO PORTOROŽA

Končno smo po enem letu dočakali prvi letošnji pohod izven občinskih meja. Prvi torek v aprilu smo se odpeljali proti Primorski. Prijetna vožnja, krajši postanek

Poškodba dveh klopi pri Lintvernu

Člani Turističnega društva Blagajana so bili prve dni letošnjega leta iz strani obiskovalcev obveščeni, da je pri Lintvernu poškodovana oz. uničena klop. Turistično društvo je o tem dogodku obvestilo tudi naše društvo. Markacisti so 6. 1. 2024 pregledali teren od koče v Starem malnu do Lintverna. Ugotovili so, da je nekdo naslonjalo z vrezljanim napisom »Lintvern« razžagal (to klop je izdelalo in postavilo Planinsko društvo) in odstranil oz. ukradel klop. Ostalo je le naslonjalo (na sliki). Odstranjena oz. ukradena je bila tudi klop, ki je stala nekoliko nižje od Lintverna, ki jo je postavilo Turistično društvo.

Turistično in Planinsko društvo obsojata tovrstni vandalizem. Ne gre toliko za materialno škodo, kot za nespoštovanje dela, ki je bilo vloženo v izdelavo ter postavitev teh klopi. Če koga kaj moti na planinskih poteh, nas lahko kontaktira in se lahko s pogovorom in dogovorom poišče rešitev.

Vse pohodnike naprošamo, če opazijo poškodbe na ali ob planinskih poteh, da nas o tem obvestijo. To lahko storite v koči v Starem malnu ali v koči na Planini. Če nas ni, pa pokličite ali pišite na društven elektronski naslov ( pdvrhnika@gmail.com ).