Prispevki
Lintverni preko Vremščice
Tokrat smo se iz smeri Pivke povzpeli na Vremščico ter se po osvojitvi vrha spustili na Kraško letališče. Pohod smo zaključili v bližini Škocjana. Pohoda smo se udeležili: Bankir, Košutnik, Padalc, Boris, Bčar, Duno, Cetko, Povžar, Cvele, Grintovec in Šolnik. Foto: Šolnik, besedilo: Vezist
Veseli triglavci na Snežniku
Tokrat smo se Veseli Triglavci odpravili na pohod v prelepo nedeljsko jutro v Snežniško pogorje na Snežnik (1796 m). Po kratki vožnji mimo Pivke in Ilirske Bistrice smo pripeljali do Sviščakov, kjer nas je pričakalo polno parkirišče in veliko obiskovalcev. Pohod se je začel skozi bukov gozd po lepo shojenem
Vršič zasnežen kot že dolgo ne
Na Vršiču je letos zagotovo največ snega v zadnjih tridesetih letih. Proti vrhu iz snega gleda le nekaj centimetrov količkov, ki označujejo rob ceste, ponekod pa še teh količkov ni, tako da se sploh ne ve, kje natančno teče cesta. Glede na to, da so ti količki visoki štiri metre,
Pohod na Čaven
Letos smo se vesli Triglavci že štirinajstič podali na pohod na Čaven, katerega vsako leto na kulturni praznik pripravijo planinci Planinskega društva Ajdovščina.V nedeljskem deževnem jutru smo se preko Cola odpeljali proti Predmeji, od koder smo začeli naš pohod.Sneg pomešan z dežjem je kar lepo naletaval in nam je pripravil
1. spominski pohod na Goropeke
V hladnem zimskem jutru smo se podali čez Sv. Trojico proti Ulovki ter nadaljevali skozi Mizni dol proti Smrečju. Po krajšem postanku v “Kasarni” smo s pohodom nadaljevali mimo Sv. Treh kraljev in pot zaključili v Domu na Goropekah, kjer nas je pričakal prijazni in gostoljubni oskrbnik Maček. Veliko skupnih
Mladi planinci prehodili dolino Glinščice
Tretji šolski izlet, tokrat namenjen tudi staršem, se je zgodil 20. 12. 2008. Megleno jutro na Vrhniki ni obetalo veliko, vendar pa se je že takoj za postojnskimi vrati začelo kazati kako lep dan nas čaka. Tokratni izlet je potekal nekoliko drugače namesto vzpona v višave je naš cilj predstavljala
