Sončki

Sončki na Cerkniškem jezeru

Aprilske padavine so delno preplavile Cerkniško polje in nastalo je presihajoče Cerkniško jezero, kjer lahko ob suši hodiš po dnu, sicer pa plavaš, veslaš, ribariš,

Prehodili Vrhniško planinsko pot

Na praznično sredino jutro, 27. aprila, je skupina Veselih triglavcev organizirala 27. Vrhniški pohod. Kljub dežju se nas je pred vrhniško glasbeno šolo zbralo 24. Najprej je sledil vzpon na našo Planino. Ker nas je v tem delu poti ves čas spremljal dež, smo se za kratek čas ustavili in okrepčali v koči, nato pa smo se spustili čez Lintvern do Starega malna. Ta čas se je vreme izboljšalo, posijalo je sonce, zato je bilo veselje pohodnikov toliko večje. Nadaljevali smo čez Tonikovo brezno, prečkali staro cesto Vrhnika – Ljubljana in se povzpeli vse do kurirske postaje TV17 na Slemenih, za Ljubljanskim vrhom. Tu so nas kot vsako leto pričakali člani Združenja Borcev za vrednote NOB Vrhnika, nas pogostili s toplo malico, pijačo in sladkimi dobrotami, Nejc je zaigral na harmoniko, mi pa smo družno zapeli nekaj pesmi. Ker nas je čakalo še kar nekaj kilometrov do doma, smo se morali posloviti od gostiteljev. Pot nas je vodila čez Dolge tale po cesti Pokojišče – Vrhnika do Češnjic in po bližnjici mimo Tisovca (brezno), pod železniškim mostom Ljubljana – Koper ter skozi Retovje v Verd, kjer nas je ob zaključku poti pogostila še naša pohodnica Tanja. Zahvaljujemo se Združenju NOB Vrhnika za gostoljubje, Srečku za organizacijo pohoda, Marti za slastne potice, Jožetu, pohodnici Tanji in vsem pohodnikom, ki ste se kljub jutranji slabi vremenski napovedi pohoda udeležili.

Besedilo in fotografije: Veseli Triglavci