Barjani

Barjani v Dovžanovi soteski

Po dolgem času smo se Barjani 27. 6. 2024 ponovno zbrali, saj nam je slabo vreme daljši čas preprečevalo druženje. Vodnica Sonja Zalar Bizjak je

makekova_kočna_junij_2024 sončki (5)
Sončki

Sončki v Makekovi Kočni

Na zadnji pohod pred poletjem smo se Sončki 18. 6. odpeljali do Zgornjega Jezerskega in se odpravili v ledeniško dolino Makekova Kočna. Mimo kmetij Mlinar

dovžanova_soteska_junij_2024_sončki (11)
Sončki

Sončki v Dovžanovi soteski

»Zakladi so različnih oblik, barv in vrednosti… Dovžanova soteska ima prav vse.« O tem smo se Sončki prepričali na našem prvem junijskem pohodu. Vodnica Sonja

Maketa našega stolpa na razstavi Čar lesa

“Ideja o prireditvi Čar lesa se mi je porodila na pohištvenem sejmu, kjer je bila večina razstavljenih izdelkov iz plastike, kovin ali ivernih plošč. Vsi ti materiali so energetsko zelo potratni in posredno prispevajo k povečanju emisije toplogrednih plinov, kot je ogljikov dioksid (CO2). S preusmeritvijo na lesene izdelke bi dosegli nasprotne učinke. Zakaj?” se sprašuje prof. dr. Franc Pohleven v uvodniku k vodniku po razstavi.

In zakaj pišemo o tej razstavi? Razlog je popolnoma preprost, na razstavi je razstavljena maketa razglednega stolpa na Planini nad Vrhniko, stolpa, ki ga je izdelalo Tesarstvo Kregar, tudi sponzor navedene prireditve.Vrhniški planinci in z njimi vsi Vrhničani smo že eno leto ponosni, da smo skupaj postavili razgledni stolp. Ponosni smo tudi na našega izvajalca – Tesarstvo Kregar – in z ostalimi obiskovalci prireditve smo si delili prijetno občutje, ki ga lahko nudi le mehkoba in lepota lesa. Res pravi ČAR LESA.Nekaj fotografij z navedene razstave si lahko ogledate v našiFoto galeriji.