Roman Novak prejel Zlato cankarjevo plaketo

Letošnja slavnostna akademija občine Vrhnika, na kateri podelijo Cankarjeve plakete, je bila prav posebna za Planinsko društvo Vrhnika. Najvišje priznanje – zlato plaketo je prejel

Veseli triglavci

Veseli triglavci na Javorniku

Lintverni

Lintverni v Prekmurju

Po daljšem premoru, kateremu je v največji meri botrovala epidemija, smo se Lintverni odpravili v Prekmurje. Po 2 urni vožnji smo prispeli v vasico Globoka,

Veseli triglavci na Javorniku

V soboto, 18. decembra, smo se Veseli Triglavci odpravili na Javornik (1240 m). Gora se nahaja JV od Črnega Vrha, ki je bil tudi naše izhodiščno mesto. Začetna hoja po cesti se je po prvi serpentini kmalu preusmerila na gozdno pot, kjer smo ves čas hodili po dobro utrjeni gazi. Po prečkanju parih kolovozov smo prišli do zaselka Šajsna Ravan. Ves čas so nas usmerjale dobro označene markacije ter vodstvo našega izkušenega vodje Jožeta Školca. Prekrasen sončen dan in veliko snega je ustvarjalo prelepo zimsko kuliso. Dinamična pot je imela vzpone in spuste in nas je iz severnih pripeljala na južna pobočja, kjer bi v smeri naravnost prišli do Pirnatove koče, a smo krenili desno. Zadnji vzpon, ki nas je vodil direktno do razglednega stolpa je bil dokaj strm, zato je bil potreben previden korak. Po približno treh urah smo zagledali razgledni stolp. Nekateri smo se nanj tudi povzpeli. Prekrasen razgled nad zasneženimi krošnjami nam je odprl pogled na Škofjeloško in Cerkljansko hribovje ter v daljavi Dolomiti, Julijske Alpe, Karavanke, Kamniško Savinjske Alpe in Snežnik. Na samem vrhu je bilo lepo a zelo vetrovno. Po okrepčilo smo se spustili navzdol in po desetih minutah dosegli Pirnatovo kočo. Ob prijaznem vzdušju, odlični hrani in pijači ter gostoljubnimi oskrbniki, smo izkoristili priložnost in ob spremstvu kitare zapeli še našemu dolgoletnemu članu in vodji marsikaterega pohoda, slavljencu Srečku Kraševcu za minuli rojstni dan. Zaželeli smo mu še veliko pohodov, da bi bil zdrav in čil še vrsto let ter nas zabaval s svojimi domislicami in planinskimi dogodivščinami. Po obveznem slikanju smo si nadeli dereze in se napotili v dolino. Držali smo se smeri za vas Lome. V Črni vrh smo prispeli mimo smučišča ter tekaških prog.

Zadovoljni, da nam je na tak prekrasen dan uspelo izpeljati še en krasen pohod, smo se popeljali proti Vrhniki.

Mateja Tomažič