Warning: Declaration of ElementorPro\Modules\Payments\Classes\Payment_Button::render_button($tag = 'a') should be compatible with Elementor\Widget_Button::render_button(Elementor\Widget_Base $instance = NULL) in /home/ampy01/domains/pd-vrhnika.si/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/payments/classes/payment-button.php on line 15

Veseli triglavci

Veseli Triglavci na Debeli peči

Čudovita sobota (18. 6. 2022). Zares lepa in odlična izbira dneva za pohod Veselih Triglavcev. Ob zgodnji jutranji uri smo se odpeljali do Pokljuke, v

Avgusta društvena pisarna zaprta

Tudi v pisarni društva si bomo privoščili poletni oddih, zato bo v avgustu društvena pisarna zaprta. Za kakršne koli informacije smo vam na voljo po

Barjani

Barjani na Šebreljski planoti

Zadnji pohod Barjanov pred poletnimi počitnicami je bil na Šebrelje, Vrhovec in Idrijske Krnice. Od tu je doma tudi naš pohodnik Janko, ki je organiziral

Barjani na Visokem Mavrincu

Star slovenski pregovor pravi, da se po jutru dan pozna. Pohodniki smo bili polni pričakovanj, ko se nam je na polovici poti proti Kranjski Gori prikazalo sončno jutro in nam obetalo lep jesenski dan. Naš namen je bil osvojiti razgledni vrh Visokega Mavrinca (1562 m).

Iz Kranjske Gore smo se zapeljali proti prelazu Vršič, do koče na Gozdu. Od koče smo se peš spustili in kmalu zavili levo v gozd in se pričeli vzpenjati proti vrhu. Pot ni markirana, vendar je dobro uhojena. Opazili smo tudi nekaj oznak PP, ki označujejo pot Planica – Pokljuka. Po dobri uri strmega vzpona smo prišli na vrh, kjer se nam je odprl čudovit pogled na Špik, Veliko Ponco, Škrlatico, Razor, Prisank, Vršič, Malo Mojstrovko, greben Robičja in Kranjsko Goro v dolini. Vračali smo se po isti poti do ceste in hojo nadaljevali mimo Ruske kapelice, Mihovega doma, čez prodišče in ob Pišnici do parkirišča.

Za prelep pohod je odgovorna vodnica Sonja Zalar Bizjak, ki s svojim znanjem vedno poskrbi za zanimive podrobnosti. Frenk Petrič pa je pazil, da je vseh 31 Barjanov srečno prispelo na cilj. Poleg tega je moški del skupine galantno priskočil na pomoč nežnemu spolu pri zahtevnejših delih poti.

Zapisala: Vanda        Fotografije: Stane, Andrej in Franci       Film: Stane