Lintverni

Lintverni v Prekmurju

Po daljšem premoru, kateremu je v največji meri botrovala epidemija, smo se Lintverni odpravili v Prekmurje. Po 2 urni vožnji smo prispeli v vasico Globoka,

Zimzeleni

ZIMZELENI NA ŽAREČEM KRASU

Prišel sem na kras in ozdravel… (Srečko Kosovel) Še vedno pod vtisom prejšnjega pohoda po Mitski poti v okolici Rodika, smo se tokrat podali na

Društvena pisarna zaprta

Zaradi širjenja bolezni Covid-19 bo do nadaljnega društvena pisarna zaprta. Za vse informacije smo vam na voljo preko e-pošte: pdvrhnika@gmail.com Hvalal za razumevanje in ostanite

Barjani

Barjani na Visokem Mavrincu

Star slovenski pregovor pravi, da se po jutru dan pozna. Pohodniki smo bili polni pričakovanj, ko se nam je na polovici poti proti Kranjski Gori

Vesli Triglavci na Malem Golaku

V soboto, 23. oktobra, smo se Veseli Triglavci odpravili na primorski konec naše prelepe Slovenije. Prvi postanek je bil na Colu, kjer nas je naša planinka Alenka pogostila s kavico in prigrizki ter nato pot nadaljevala z nami. S Predmeje smo se podali peš čez Tiho dolino in po približno dveh urah hoje med vrtačami in ruševjem s kar nekaj vzpona dosegli Mali Golak. Vrh je sicer najvišji med Golaki in ga v sončnem vremenu krasi prelep razgled. Tokrat ga zaradi megle nismo bili deležni. Vseeno smo si dejali, da na ljudi, ki nosijo sonce v srcu vreme nima kaj dosti vpliva in smo na vrhu zavriskali iz srca. Pri spustu smo se ustavili v Iztokovi koči, kjer sta nas postregla prijazna oskrbnika. Tu smo zapeli še naši slavljenki Andreji za njen praznik ter se okrepčali. Hvala ti Andreja, Kranjcova Tinka bi rekla, da naj ti bog ohrani to lepo navado. Pri spustu se nam je pridružil še naš zvesti šofer Miro, ki nas vedno prevaža varno in z obilico dobre volje. V veseli družbi, ki hkrati tudi opravičuje naše ime Veselih Triglavcev, smo se s prijetnimi vtisi vrnili na Vrhniko.