Planinsko Društvo Vrhnika

Aktualno

Roblekov dom na Begunjščici

Le kje v višavah bi Veseli Triglavci tokrat pohajkovali? Pa smo se spomnili na Avsenikovo pesem »Na Roblek bom odšel« in se dogovorili, da bomo drugo soboto v oktobru tja tudi odšli. Zjutraj smo se odpeljali v smeri Podljubelja, od koder se je začel naš vzpon na Roblekov dom na Begunjščici (1657 m). Cesta, ki se najprej zmerno vzpenja, kmalu preko mostu preči potok in se nadaljuje po večinoma poraščenem pobočju. Nekje na polovici vzpona do planine Prevala (1311 m) smo prečkali nekaj razglednih pobočij, nato pa smo poti sledili ponovno v gozd vse do pastirske koče na planini. Ob zelo vetrovnem dnevu in nižjih temperaturah smo se v koči pogreli in okrepčali. Nekaj naših pohodnikov se je od tu, kljub vetru, mrazu in snegu na določenih predelih odločilo osvojiti vrh Begunjščice (2060 m), ostali pa smo se čez nekaj strmih grap, čez plazove in čez kline povzpeli na Roblekov dom, kjer smo si na soncu, kljub neprijetnemu vetru, privoščili malce daljši počitek. V dolino smo se vrnili mimo Tomčevega doma na Poljški planini (1180 m). Domov smo prispeli v poznih popoldanskih urah. Hvala Srečku in Jožetu za organizacijo in vodenje, pohodnikom za udeležbo in vozniku Miru za varno vožnjo. Bilo je prijetno, tako kot vedno je v naši družbi.

Besedilo: Branka Gutnik         Fotografije: Veseli Triglavci

Delite

Facebook
Twitter
LinkedIn