Lintverni

Lintverni v Prekmurju

Po daljšem premoru, kateremu je v največji meri botrovala epidemija, smo se Lintverni odpravili v Prekmurje. Po 2 urni vožnji smo prispeli v vasico Globoka,

Zimzeleni

ZIMZELENI NA ŽAREČEM KRASU

Prišel sem na kras in ozdravel… (Srečko Kosovel) Še vedno pod vtisom prejšnjega pohoda po Mitski poti v okolici Rodika, smo se tokrat podali na

Društvena pisarna zaprta

Zaradi širjenja bolezni Covid-19 bo do nadaljnega društvena pisarna zaprta. Za vse informacije smo vam na voljo preko e-pošte: pdvrhnika@gmail.com Hvalal za razumevanje in ostanite

Barjani

Barjani na Visokem Mavrincu

Star slovenski pregovor pravi, da se po jutru dan pozna. Pohodniki smo bili polni pričakovanj, ko se nam je na polovici poti proti Kranjski Gori

Roblekov dom na Begunjščici

Le kje v višavah bi Veseli Triglavci tokrat pohajkovali? Pa smo se spomnili na Avsenikovo pesem »Na Roblek bom odšel« in se dogovorili, da bomo drugo soboto v oktobru tja tudi odšli. Zjutraj smo se odpeljali v smeri Podljubelja, od koder se je začel naš vzpon na Roblekov dom na Begunjščici (1657 m). Cesta, ki se najprej zmerno vzpenja, kmalu preko mostu preči potok in se nadaljuje po večinoma poraščenem pobočju. Nekje na polovici vzpona do planine Prevala (1311 m) smo prečkali nekaj razglednih pobočij, nato pa smo poti sledili ponovno v gozd vse do pastirske koče na planini. Ob zelo vetrovnem dnevu in nižjih temperaturah smo se v koči pogreli in okrepčali. Nekaj naših pohodnikov se je od tu, kljub vetru, mrazu in snegu na določenih predelih odločilo osvojiti vrh Begunjščice (2060 m), ostali pa smo se čez nekaj strmih grap, čez plazove in čez kline povzpeli na Roblekov dom, kjer smo si na soncu, kljub neprijetnemu vetru, privoščili malce daljši počitek. V dolino smo se vrnili mimo Tomčevega doma na Poljški planini (1180 m). Domov smo prispeli v poznih popoldanskih urah. Hvala Srečku in Jožetu za organizacijo in vodenje, pohodnikom za udeležbo in vozniku Miru za varno vožnjo. Bilo je prijetno, tako kot vedno je v naši družbi.

Besedilo: Branka Gutnik         Fotografije: Veseli Triglavci