Lintverni

Lintverni v Prekmurju

Po daljšem premoru, kateremu je v največji meri botrovala epidemija, smo se Lintverni odpravili v Prekmurje. Po 2 urni vožnji smo prispeli v vasico Globoka,

Zimzeleni

ZIMZELENI NA ŽAREČEM KRASU

Prišel sem na kras in ozdravel… (Srečko Kosovel) Še vedno pod vtisom prejšnjega pohoda po Mitski poti v okolici Rodika, smo se tokrat podali na

Društvena pisarna zaprta

Zaradi širjenja bolezni Covid-19 bo do nadaljnega društvena pisarna zaprta. Za vse informacije smo vam na voljo preko e-pošte: pdvrhnika@gmail.com Hvalal za razumevanje in ostanite

Barjani

Barjani na Visokem Mavrincu

Star slovenski pregovor pravi, da se po jutru dan pozna. Pohodniki smo bili polni pričakovanj, ko se nam je na polovici poti proti Kranjski Gori

Koča na Vrhu Svetih treh Kraljev (29. 5. 2021)

Končno spet zbrani. Končno spet veseli. Veseli snidenja, veseli drug drugega in predvsem veseli stika z naravo. Pa smo si rekli, da moramo še pred poletnimi počitnicami nabrati nekaj kondicije in zato smo se Veseli triglavci odločili za pohod v okolici domačega kraja. V soboto 29. 5. 2021, smo izpred Štirne mahnili na Planino nad Vrhniko (733 m), se spustili mimo lovske koče in bivše brunarice na Ulovki, do Miznega dola in dalje po makadamski poti na Češmelj, do domačije Orel. Tako kot zdaj že zadnjih nekaj let, smo tudi tokrat bili deležni prijetne dobrodošlice, kateri sta sledili odlično pripravljena topla malica in sladke dobrote. Po dobri urici odličnega vzdušja smo se skorajda preveč siti odpravili še do zastavljenega cilja – Koče na Vrhu Sv. Treh Kraljev (823 m). Nekaj pohodnikov se nas je kljub dežnim kapljam povzpelo še do samega vrha (884 m), od koče oddaljenega le nekaj minut. Razgleda zaradi slabših vremenskih razmer nismo bili deležni, a to nas ni zmotilo. Po daljšem počitku v koči smo se vrnili z avtobusom proti domu.

Hvala vodnikoma in organizatorjema pohoda Srečku Krašovcu in Jožetu Školcu, Pikotu za vmesno okrepčilo, posebno zahvalo pa namenjamo Jelku in Metki Orel za vrhunsko pogostitev. Hvala tudi vozniku avtobusa ter vsem udeležencem pohoda. Prijetno vas je bilo videti in z vami poklepetati.

Besedilo in fotografije: Branka Gutnik