Zimzeleni

Zimzeleni iz Urha na Orle

Po tolikih letih našega pohodništva nam ni več pomembno, da merimo, na kakšnih višinah smo bili, da obiskujemo sredogorja, ampak da se podajamo na lepe

Barjani

Barjani na Smledniškem gradu

Pohod smo pričeli v vasi Repnje, kjer stoji rojstna hiša velikega slovenskega jezikoslovca Jerneja Kopitarja. Po krajšem vzponu skozi gozd je skupina 34. Barjanov, pod

Elementor #36547

Če bi načrtovali torkov pohod že v četrtek, bi ga sigurno odpovedali, ker je še kazalo na deževno vreme, a smo bili pogumni in smo

Delovna akcija Star maln – Lintvern

Za še bolj varen korak na poti od Starega malna proti Lintvernu smo se markacisti ob 7.00 zbrali v Starem malnu.

Delovne akcije se nas je udeležilo 9 zelo pridnih rok. Na začetku poti smo postavili najprej brv za prečkanje potoka Bela, nekaj deset metrov naprej smo vklesali nekaj stopnic in sidrali jeklenico za oprijem.

Zahvaljujem se vsem udeležencem akcije kot tudi Zavodu Ivana Cankarja Vrhnika, Turističnemu društvu Blagajana, Zavodu Republike Slovenije za varstvo narave, Enota Ljubljana, Taid s. p. Vrhnika, Jožetu Šušteršiču za prevoze in Roku Šušteršiču za donacijo.

Besedilo: Tone Gutnik, načelnik Markacijskega odseka PD Vrhnika

Slike: Pavla Gutnik