Sončki

Sončki po Ihanski poti

Na prvi junijski torek smo se Sončki, ob upoštevanju veljavnih ukrepov zaradi epidemije covida-19, odpeljali do Ihana in se pri Športnem parku podali po Ihanski

Zimzeleni

Zimzeleni po poti Drvošec

Končno smo dočakali prvi pohod po dolgih mesecih čakanja na umiritev epidemije korona virusa Covid-19. Ob upoštevanju vseh varnostnih ukrepov smo se odpravili na lažji

Barjani po okolici Vrhnike – tretjič

Enako kot smo Barjani zaključili pomladanski del, smo tudi nadaljevali s prvim jesenskim pohodom po okolici Vrhnike. Marsikomu med nami se zdi, da nam domači kraj ponuja veliko nepoznanih in zanimivih poti.

Po Dobovičnikovi ulici smo jo mahnili do tankovske ceste in naprej do Stare Vrhnike ali Polžje vasi, kakor so jo včasih imenovali. Pot smo nadaljevali do Storževega griča in naprej v Staje, kjer  smo prišli do vodnega zajetja. V bližini vodohrama ima Lovsko društvo Vrhnika svoje strelišče. Nadaljevali smo preko Blatnega dola in mimo Starega malna smo po trasi plinovoda prispeli do Kurje vasi in naprej na Vrhniko.

Tokrat se je pohoda udeležilo 27 Barjanov. Priprava izleta in vodenje sta bila zaupana Andreju in Mileni Velkavrh.

Fotografije sta prispevala Marija  Armič ter Andrej Verbič.

Zapisala: Vanda Rafaela Kržmanc

Film: Stane Kržmanc