Sončki

Sončki po Poti ob rimskem zidu

Na prvem pohodu v januarju smo Sončki spet spoznavali bližnjo okolico Vrhnike. Tokrat smo obiskali ostanke rimskega zidu iz obdobja od sredine 3. do začetka

Barjani po okolici Vrhnike – tretjič

Enako kot smo Barjani zaključili pomladanski del, smo tudi nadaljevali s prvim jesenskim pohodom po okolici Vrhnike. Marsikomu med nami se zdi, da nam domači kraj ponuja veliko nepoznanih in zanimivih poti.

Po Dobovičnikovi ulici smo jo mahnili do tankovske ceste in naprej do Stare Vrhnike ali Polžje vasi, kakor so jo včasih imenovali. Pot smo nadaljevali do Storževega griča in naprej v Staje, kjer  smo prišli do vodnega zajetja. V bližini vodohrama ima Lovsko društvo Vrhnika svoje strelišče. Nadaljevali smo preko Blatnega dola in mimo Starega malna smo po trasi plinovoda prispeli do Kurje vasi in naprej na Vrhniko.

Tokrat se je pohoda udeležilo 27 Barjanov. Priprava izleta in vodenje sta bila zaupana Andreju in Mileni Velkavrh.

Fotografije sta prispevala Marija  Armič ter Andrej Verbič.

Zapisala: Vanda Rafaela Kržmanc

Film: Stane Kržmanc