Tradicionalni, letos že 3. spominski pohod na Goropeke, posvečen pokojnemu Lintvernu Alešu – Goropekarju, je potekal z Vrhnike mimo Sv. Trojice čez Tičnico proti Hameksu, nato pa skozi Korita na Ulovko. Nadaljevali smo skozi Mizni dol in Rastovke v Smrečje kjer smo v “Kasarni” naredili krajši predah. Pohod smo nadaljevali proti Goropekam pod Vrhom Sv. Treh kraljev in Hleviško planino, kjer nas je pogostila prijazna domačinka. Planinski dom na Goropekah je bil tokrat zaprt, zato smo se vrnili v “Kasarno”, kjer smo v prijetnem kramljanju in ob dobri hrani obudili marsikateri spomin iz časov, ko je bil z nami še pokojni Goropekar. Letošnjega pohoda smo se udeležili Bankir, Betajnovc, B’čar, Cvele, Cvičkar, Duno, Grintovec, Ligojnc, Marč, Padalc, Povžar, Stari, Šolnik, Špik in Vezist.
Besedilo: Vezist Foto: Šolnik in Ligojnc


